KARADENİZ KALİBRASYON MERKEZİ

Terazi Tartı Ölçüm Aletleri Yetkili Servisi - TRABZON

Karadeniz Kalibrasyon Merkezi

Karadeniz Kalibrasyon Merkezi, 04.09.2013 Tarih ve 28755 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ” Tartı aletleri yönetmeliği ” hükümleri doğrultusunda Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yasal metroloji alanında tartı aletleri kapsamında muayene hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiştir.

04 Eylül 2013 tarihli 28755 nolu Resmi Gazete’de yayınlanan TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği, Otomatik Tartı Aletlerinin (Kütle belirleme, gravimetrik dolum, Kesintili toplayıcılar, Sürekli toplayıcılar, Ray kantarları, CheckWeigher, CatchWeigher vb.), Tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletlerinin, I. ve II. sınıf(Kuyumcu, Eczacı hassas terazileri vb.) otomatik olmayan tartı aletlerinin periyodik muayenesi ve tamir sonrası muayenesi Yetkili Muayene Servislerine devredilmiştir.

Yasal Tartı Ölçü Aletleri

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa göre üzerinden Alım ve Satım işlemleri yapılan, ticari ilişkilerde kullanılan tartı aletlerinin doğruluğunun kontrol edilip, ayarlarının yapılmış olması ve mühürlenmesi gerekmektedir. Piyasaya arz edilen ilgili tartı aletlerinin her iki yılda bir Periyodik muayenesinin ve tamir sonrası muayenesinin tartı aletleri muayene yönetmeliği gereği yapılması gerekmektedir. Zamanında yapılmayan tartı aletlerine idari para cezası uygulanmakta ve cihaza el konulmaktadır. İlgili kanun ve yönetmelikleri TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİNDE bulabilirsiniz.

Muayene ve Damga işlemini Kimler Yetkilidir. ?

YMS kuruluşları TSE-EN 17020 Standartına göre TSE tarafından raporunu almalı , Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yetki Belgesi almış ve bağımsız olmalıdır.
Firmamız bağımsızlığı garantilenmiş olup, ilgili ölçü ve tarı aletlerinizin muayene işlemlerini yerine getirebilir.

Karadeniz Kalibrasyon, ölçü aletleri hizmetleri uzman kadrosuyla tüm Karadeniz Bölgesine hizmet verebilmektedir.

Misyonumuz

  1. İş çeşitlerimiz, çözümlerimiz, hizmet sonrası sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak,
  2. çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak.
  3. Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,
  4. Müşterilerimizin zamanına ve haklarına saygı duymak,
  5. Çalışanlarımızın tatmini ve moral değerlerini arttırmak,
  6. İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek,
  7. Bilgi çağının getirdiği yeni ve kaçınılmaz gerçekler doğrultusunda, çözüm ortağı kimliği ile, işletmelerin ihtiyaçlarına görerek bakmak ve anlayarak çözmek için yönlendirici ve yönetici çalışmaları danışmanlık esasları ışığında gerçekleştirmek.